Často kladené otázky

Mohou Bion®3 užívat těhotné ženy a kojící matky?

Tento přípravek není určen ženám v době těhotenství kvůli množství vitaminu A. Kojící mohou bez obav BION3 užívat. Ženám, které plánují těhotenství, jsou těhotné doporučujeme přípravky řady Femibion. Více informací o nich najdete na www.femibion.cz.

Jak přesně bakterie mléčného kvašení ve střevech fungují?

Bakterie mléčného kvašení jsou přirozenou součástí střevní mikroflóry. Jsou to živé organismy, které se množí a tím udržují mikroflóru v dobrém stavu a kondici, aby mohla plnit potřebné funkce. Jejich počet se ale snižuje vlivem špatné životosprávy, nepravidelné stravy, přílišnou konzumací alkoholu, kouřením nebo stresem. Aby zůstala střevní mikroflóra v potřebné rovnováze, je nutné dodávat probiotika i zvenku.

Proč má tableta Bion®3 speciální potah?

Bakterie mléčného kvašení jsou poměrně choulostivé a při přechodu žaludkem na ně nepříznivě působí žaludeční šťávy a kyseliny. Tableta Bion®3 je proto potažena speciální ochrannou vrstvou, která tabletě pomůže odolat při průchodu žaludkem a zabezpečí dodání účinných složek až na místo určení – do střev.

Je nutno uchovávat Bion®3 v chladu?

Ne, to určitě není nutné. Na rozdíl od některých kysaných mléčných výrobků, což jsou potravinové zdroje probiotických kultur, nemusíte Bion®3 uchovávat v ledničce a můžete jej tak pohodlně užívat třeba během cestování.

Jaké množství probiotik Bion®3 obsahuje?

Každá tableta Bion®3 obsahuje tři kmeny (Tribion Harmonis): Lactobacillus gasseri, Bifidobacterium bifidum a Bifidobacterium longum. Celkové množství v jedné tabletě je 29,5 mg, což odpovídá 1 x 107 CFU.

Kdy je lepší vzít si tabletu Bion®3 – ráno nebo večer?

Doporučuje se užívat 1 tableta denně, ideálně s jídlem. Hlavní zásada je ale v pravidelnosti: aby mohly probiotické bakterie a další složky svou aktivitu rozvinout naplno, je vhodné je dodávat pravidelně každý den po dobu alespoň 14 dnů.

Jaké vitamíny Bion3 obsahuje?

Bion®3 obsahuje následujících 12 vitamínů: C, E, B6, B2, B1, A, D, E12, biotin, niacin a kyseliny pantotenovou a listovou. Více o obsahu živin v jedné tabletě a doporučených denních dávkách se dozvíte v příbalovém letáku v sekci Produkty

Kde je možné Bion®3 Imunity a Bion®3 Vital zakoupit?

Oba přípravky je možné koupit v lékárnách po celé České republice.

Produkty Bion3 IMUNITY a Bion3 VITAL jsou doplňky stravy. Nenahrazují pestrou a vyváženou stravu.